Mateusz Klich z koronawirusem. Nie pojechał z reprezentacją do Węgier

Mateusz Klich nie zagra w najbliższych meczach reprezentacji. Jak poinformował rzecznik PZPN-u Jakub Kwiatkowski, test piłkarza na koronawirusa wykazał pozytywny wynik.

Klich nie pojechał do Węgier

W poniedziałek rozpoczęło się zgrupowanie reprezentacji Polski, po którym zespół miał się udać do Budapesztu. Wiadomo już jednak, że do stolicy Węgier na pierwszy mecz eliminacji Mistrzostw Świata nie pojedzie Mateusz Klich. Test na koronawirusa wykazał u piłkarza Leeds pozytywny wynik.

Reprezentacja Polski otrzymała dziś rano wyniki badania na obecność SARS-Cov-2. Niestety w przypadku Mateusza Klicha wynik jest pozytywny – poinformował rzecznik PZPN-u Jakub Kwiatkowski na Twitterze.

“Zawodnik czuje się dobrze”

Z informacji rzecznika wynika, że piłkarz przechodzi zakażenie bezobjawowo. Jego występ w najbliższym spotkaniu jest jednak niemożliwy. W miejsce Klicha Paulo Sousa nie zamierza powoływać zmiennika.

Zawodnik czuje się dobrze i nie wykazuje objawów choroby, ale jego wyjazd do Budapesztu jest wykluczony. Dziś test został powtórzony – dodał Jakub Kwiatkowski.

Reprezentacja Polski zmierzy się z Węgrami w czwartkowym meczu. Spotkanie odbędzie się na Groupama Arena w Budapeszcie o 20:45. Spotkanie pokaże w Polsce TVP1 i TVP Sport.