Jan Hosek nowym piłkarzem Arki. Grał już w Polsce

01.04.2021

Jan Hosek został piłkarzem Arki Gdynia. Czeski obrońca ma już na koncie występy w Polsce – w sezonie 2011/2012 występował bowiem w Cracovii.

Grał w Slavii i Cracovii

Jan Hosek to doświadczony czeski ligowiec, który w przeszłości grał m.in. w Slavii Praga, Karvinie czy Baniku Sokolov. Od początku trwającego sezonu piłkarz występował w FK Teplice, aczkolwiek nie przebił się tam do pierwszej jedenastki. W tym sezonie Czech wystąpił w zaledwie trzech meczach tamtejszej ekstraklasy.

Trzeba jednak wspomnieć, że piłkarz miał w swojej karierze także polski epizod. Jan Hosek w sezonie 2011/2012 występował w Cracovii, w której zagrał w 16 spotkaniach. W czasie gry w Polsce nie wyróżniał się jednak szczególnie swoją postawą i po sezonie wrócił z wypożyczenia do Teplic.

Powrót do Polski

Piłkarz, który 1 kwietnia świętuje swoje 32. urodziny, najwyraźniej sprawił sobie prezent w postaci nowego kontraktu. Pozostający od dwóch miesięcy bez klubu Czech podpisał umowę z Arką Gdynia i zgłoszono go natychmiast do pierwszoligowych rozgrywek. Na razie jednak jeszcze nie wiadomo, na ile piłkarz związał się z klubem z Trójmiasta.

typy dnia
kurs 1.73
Pogoń Szczecin - Korona Kielce
BTTS
TAK
kurs 1.76
Legia Warszawa - Zagłębie Lubin
Obie drużyny strzelą gola
TAK
kurs 1.90
Motor Lublin - Raków Częstochowa
Obie drużyny strzelą gola
TAK