Reprezentacja Polski nie zagra w Dublinie podczas Euro? Wszystko na to wskazuje

07.04.2021

Dublin już niemal na sto procent nie będzie jednym z miastem-gospodarzy tegorocznych Mistrzostw Europy. Włoski dziennikarz Tancredi Palmeri potwierdził dotychczasowe medialne doniesienia.

Dublin nie spełnia warunków?

Aviva Stadium w Dublinie pierwotnie miał być jedną z aren tegorocznych Mistrzostw Europy. To właśnie na tym stadionie zaplanowano dwa grupowe mecze Polaków – ze Słowacją i Szwecją. Na obiekcie miał zostać rozegrany także pojedynek między Szwecją i Słowacją oraz jeden z meczów 1/8 finału turnieju.

Warunkiem organizacji Euro 2020 była jednak możliwość wprowadzenia kibiców na trybuny podczas rozgrywek. Stolica Irlandii nie zapewniała jednak przygotowania pod tym względem. Dlatego też pojawiły się pogłoski o tym, że Dublin ostatecznie nie znajdzie się w terminarzu kontynentalnego turnieju.

Irlandia straciła szanse na organizację Euro?

Jak podaje Tancredi Palmeri, Irlandzka Piłkarska Federacja już oficjalnie poinformowała, że nie będzie w stanie zagwarantować warunków pod kątem kibiców. Tym samym Aviva Stadium nie ugości europejskich reprezentacji, w tym polskiej kadry.

Z informacji włoskiego dziennikarza wynika, że zgodnie z wcześniejszymi pogłoskami, mecze które miały odbyć się w Dublinie, prawdopodobnie odbędą się w Anglii. Wiele wskazuje na to, że zamiast na Aviva Stadium spotkania Euro 2020 odbędą się na Etihad Stadium w Manchesterze.