Dino Stiglec przedłużył kontrakt ze Śląskiem Wrocław

08.04.2021

Śląsk Wrocław już dokonał poważnego wzmocnienia na przyszły sezon. Nie chodzi tu jednak o transfer – klub przedłużył umowę z Dino Stiglecem. Chorwat związał się z wrocławskim klubem do końca przyszłego sezonu.

Ważna postać Śląska

Dino Stiglec jest piłkarzem Śląska Wrocław od lipca 2019, gdy trafił do Polski z Olimpii Ljubljana. Od tamtej pory Chorwat wystąpił w barwach WKS-u w 54 meczach, w których zdobył cztery bramki i zaliczył osiem asyst. Najlepszy w jego wykonaniu był jak na razie jednak poprzedni sezon, w którym zanotował cztery trafienia i pięć asyst.

W obecnych rozgrywkach statystyki Stigleca nie są tak zachwycające jak w poprzednim, ale wynika to w dużej mierze ze słabszej postawy zespołu w ofensywie. Z danych „EkstraStats” wynika, że Chorwat stworzył kolegom trzy okazje, których oni jednak nie wykorzystali. Poza tym, do tej pory sporo akcji wrocławian rozpoczynało się bowiem od lewego obrońcy, czego dowodem są trzy asysty w obecnych rozgrywkach.

Dino Stiglec zostaje we Wrocławiu

Jego dotychczasowa umowa wygasała z końcem sezonu. Piłkarz miał jednak zapisaną w kontrakcie klauzulę przedłużenia kontraktu po rozegraniu określonej liczby minut. Śląsk Wrocław postanowił wykorzystać ten zapis i tym samym Chorwat spędzi w stolicy Dolnego Śląska jeszcze jeden sezon.

Fot. Krystyna Pączkowska/Śląsk Wrocław