Radosław Sobolewski po sezonie odejdzie z Wisły Płock

Radosław Sobolewski w przyszłym sezonie nie poprowadzi już Wisły Płock. Podczas konferencji prasowej przed ligowym meczem trener przyznał, że z końcem rozgrywek zakończył pracę z “Nafciarzami”.

Dwa lata w Płocku

Były reprezentant Polski prowadził Wisłę Płock od sierpnia 2019 roku. Przez ten czas trener poprowadził zespół w 61 meczach, w których jego podopieczni 22 razy wygrali, 24 przegrali i 15 ich spotkań zakończyło się remisami. Najlepszym okresem pod wodzą Sobolewskiego była dla Wisły runda jesienna sezonu 2019/2020. Wówczas “Nafciarze” przez moment nawet znajdowali się na pozycji lidera ekstraklasy.

W tej chwili Wisła Płock zajmuje w lidze 13. miejsce, gromadząc 25 punktów. Zespół Radosława Sobolewskiego ma tylko sześć punktów przewagi nad ostatnią Stalą Mielec, co jest efektem słabszych wyników w ostatnim czasie. Płocczanie nie wygrali już bowiem od siedmiu spotkań. Ostatnie zwycięstwo drużyny miało miejsce jeszcze 14 lutego w starciu z Lechem Poznań.

Pożegnanie z końcem sezonu

Kontrakt Radosława Sobolewskiego wygasa z końcem obecnego sezonu. Podczas konferencji prasowej przed meczem z Pogonią Szczecin trener jednak wyznał, że umowa nie zostanie przedłużona.

– Już podjąłem decyzję. Z końcem tego sezonu odchodzę z Wisły Płock – przyznał szkoleniowiec Wisły Płock.

Tym samym, Radosław Sobolewski przyznał, że z dniem 30 czerwca zakończy się jego praca z drużyną “Nafciarzy”.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO