Leo Messi bez gola w “El Clasico” od ponad 500 minut
09.04.2021

Leo Messi to najlepszy strzelec w historii “El Clasico” (21 goli w 26 meczach). Od 2018 roku ani razu nie wpisał się jednak na listę strzelców w rywalizacji z Realem Madryt. 

Do siedmiu razy sztuka?

Od sezonu 2018/2019 “Blaugrana” mierzyła się z “Los Blancos” siedmiokrotnie (pięć razy w La Lidze i dwa razy w Copa del Rey). Argentyńczyk wystąpił w sześciu z tych pojedynków (z powodu złamania przedramienia umknął mu ligowy klasyk z rundy jesiennej rozgrywek 2018/2019). Ani razu nie trafił jednak do siatki.  Ostatnia bramka Messiego w meczu z Realem padła w 36. kolejce sezonu 2017/2018. Dziwnym trafem, jego niemoc zbiegła się w czasie z opuszczeniem Madrytu przez Cristiano Ronaldo. Jego seria minut bez gola strzelonego “Królewskim” wynosi zatem już 515 minut.

Mocny początek roku

Sobotni mecz to zatem idealny moment na przełamanie. “La Pulga” bowiem od początku 2021 roku jest w znakomitej formie. Od stycznia, tylko w trzech meczach Primera Division (na 13 możliwych) nie zdobył bramki. W sumie w tym czasie zanotował we wszystkich rozgrywkach 19 trafień! Dla porównania, w okresie wrzesień-grudzień strzelił 10 goli.

Czy Messi przełamie swoją niemoc w “El Clasico”? Zagraj ten typ po kursie 1.96 w BETFAN

Przyszłość Messiego na Camp Nou w dalszym ciągu jest nieznana. Możliwe zatem, że w sobotę oglądać będziemy ostatni klasyk z udziałem 6-krotnego zdobywcy Złotej Piłki. Dlatego też “Marca” napisała: “Messi będzie zdesperowany, aby zostawić swój ostatni ślad w tych pojedynkach”.