Debiutanci wśród weteranów. Czy Eder Militao i Oscar Mingueza wpłyną na losy El Clasico?

09.04.2021

W tegorocznym El Clasico zagra kilku piłkarzy, którzy są weteranami tych pojedynków. Wszystko jednak wskazuje na to, że w defensywach obu drużyn pojawią się zawodnicy, którzy jeszcze nie poznali smaku najważniejszych spotkań hiszpańskiej piłki. Mowa o Ederze Militao z Realu Madryt i Oscarze Minguezie z Barcelony

Nowy rekordzista i dwaj debiutanci

Lionel Messi w sobotnim meczu może wyrównać rekord El Clasico. W tej chwili bowiem najwięcej występów w pojedynkach ma Sergio Ramos, czyli 45. Argentyńskiemu gwiazdorowi brakuje do tego wyniku tylko jednego spotkania, a jak dobrze wiemy – hiszpański obrońca w nim nie wystąpi. Tym samym piłkarz Barcelony może kolejny raz zapisać się w historii pojedynków z Realem, nie tylko ze względów czysto sportowych.

W spotkaniu zagra oczywiście kilku weteranów, którzy dobrze znają atmosferę El Clasico. Wiele jednak wskazuje na to, że ten smak będą mogli poczuć w sobotni wieczór dwaj kolejni piłkarze. Pierwszym jest obrońca Realu Eder Militao, który pod nieobecność Sergio Ramosa i Raphaela Varane’a powinien znaleźć się w pierwszym składzie zespołu Zinedine’a Zidane’a. Z kolei drugim – młody obrońca “Blaugrany” Oscar Mingueza, który jest jednym z odkryć Ronalda Koemana.

Pierwszy taki mecz Minguezy

Więcej meczów w tym sezonie rozegrał zresztą 21-latek z Barcelony. Oscar Mingueza zagrał w 20 spotkaniach ligowych i ma na koncie gola i asystę. Swoje premierowe trafienie w barwach “Dumy Katalonii” zanotował zresztą dość niedawno – 15 marca w pojedynku z Huescą.

Oscar Mingueza zaliczy 3+ skutecznych odbiorów. Zagraj ten typ po kursie 1.61 w BETFAN 

Czy Eder Militao okaże się pewnym punktem defensywy Realu?

Za to Eder Militao zagra trochę z przymusu. Brazylijczyk nie należy bowiem do ulubieńców Zinedine’a Zidane’a. W tym sezonie piłkarz wystąpił w zaledwie dziewięciu meczach. Oczywiście wpływ na to mają także jego problemy zdrowotne, aczkolwiek francuski trener po prostu często zostawiał go na ławce rezerwowych.

Eder Militao zaliczy 3+ skutecznych odbiorów. Zagraj ten typ po kursie 2.57 w BETFAN 

Co zrobią debiutanci?

Niewątpliwie dla obu piłkarzy El Clasico będzie poważnym sprawdzianem. Który bardziej podoła temu wyzwaniu? Z jednej strony Eder Militao ma większe doświadczenie piłkarskie, aczkolwiek to Mingueza jest bardziej ograny. Mimo wszystko, nie można się spodziewać raczej, by którykolwiek z nich okazał się antybohaterem tego pojedynku.