Zidane: “Chciałbym, żeby Messi pozostał w Barcelonie”

Zinedine Zidane podczas konferencji prasowej przed El Clasico zabrał głos w sprawie… możliwego odejścia Lionela Messiego. Trener Realu Madryt przyznał, że nie chciałby, żeby dla Argentyńczyka był to ostatni taki pojedynek.

Przyszłość Messiego wciąż pozostaje nieznana

Lionel Messi po sobotnim meczu z Realem Madryt będzie współrekordzistą pod względem występów w El Clasico. Argentyńczyk rozegra swój 45 mecz w pojedynku z Realem Madryt, równając się tym samym z piłkarzem rywali, Sergio Ramosem, który tyle razy zagrał w spotkaniach z Barceloną.

Trzeba jednak zwrócić uwagę na to, że z końcem sezonu kończy się umowa Messiego z “Dumą Katalonii”. Wydaje się , że po objęciu władzy w klubie przez Joana Laportę są większe szanse na to, że Argentyńczyk pozostanie w Barcelonie. Mimo to nic jednak nie jest przesądzone, dopóki kontrakt nie został przedłużony.

“Może nie strzelać goli, ale wiemy, kim jest”

Podczas konferencji prasowej przed El Clasico Zinedine Zidane został zapytany o to, sobotni mecz będzie takim ostatnim dla Messiego. Francuz przyznał, że chciałby, żeby Argentyńczyk pozostał w stolicy Katalonii.

Nie chcę, żeby to było ostatnie El Clásico Messiego. Chciałbym, żeby został w Barcelonie. Dobrze mu tam. Jeśli zostanie, będzie to dobre dla LaLigi – przyznał podczas konferencji Zinedine Zidane.

Lionel Messi strzeli gola. Zagraj ten typ po kursie 1.96 w BETFAN 

Trener Realu Madryt odniósł się również do tego, że Lionel Messi od 2018 roku nie zdobył bramki przeciwko “Królewskim”.

Wiemy, jakim piłkarzem jest Messi. Może nie strzelać goli, ale wiemy, kim jest – dodał francuski trener.