Gerard Pique zagra w El Clasico? 34-latek znalazł się w kadrze meczowej

10.04.2021

Gerard Pique jednak może zagrać w meczu Realu Madryt. Obrońca Barcelony znajdzie się w kadrze meczowej zespołu na sobotnie El Clasico.

Wyścig z czasem

Występ Gerarda Pique w spotkaniu z Realu Madryt stał pod znakiem zapytania. 103-krotny reprezentant Hiszpanii przez ostatnie tygodnie zmagał się z kontuzją i początkowo wydawało się, że nie zdąży się wykurować na El Clasico. Każdego dnia pojawiały się na temat jego zdrowia nowe doniesienia, ale na ich podstawie trudno było stwierdzić, czy zagra w sobotę.

Przez ostatnie dni Gerard Pique wciąż odczuwał ból w prawym kolanie, aczkolwiek wrócił do treningów z pierwszym zespołem. Hiszpańskie media donosiły o tym, że piłkarz musiałby się poddać infiltracji kolana (a więc zastosowaniu zastrzyku z kortykosteroidami, anestetykami lub kwasem hialuronowym).

Pique oraz Segi Roberto wrócili do składu

Ostatecznie Pique znalazł się w kadrze na mecz z Realem Madryt. Na razie jednak trudno powiedzieć, czy obrońca jest już gotowy do gry w pierwszym składzie w tak wymagającym spotkaniu jak El Clasico. O decyzji Ronalda Koemana dowiemy się przed meczem, jednak niewykluczone, że 34-latek pojawi się w wyjściowej jedenastce. Jeśli nie, jak informuje “Marca”, szansę gry w obronie może otrzymać Frenkie de Jong.

Frenkie de Jong zaliczy 2+ udanych odbiorów. Zagraj ten typ po kursie 1.82 w BETFAN 

Gerard Pique nie jest jednak jedynym piłkarzem “Dumy Katalonii”, który wraca do składu na El Clasico. Do dyspozycji Ronalda Koemana będzie również Sergi Roberto, który po raz ostatni wyszedł na plac gry jeszcze na początku lutego.