Robert Lewandowski rozpoczął treningi biegowe
12.04.2021

Robert Lewandowski coraz bliższy powrotu do gry po kontuzji więzadła w kolanie. Polski napastnik rozpoczął w poniedziałek treningi biegowe.

Feralny mecz z Andorą

“Lewy” urazu nabawił się w meczu eliminacji MŚ 2022 z Andorą. Zmuszony był pauzować w wyjazdowym starciu z Anglią, nie był do dyspozycji Hansa-Dietera Flicka także w ważnych bojach Bayernu Monachium w Bundeslidze z RB Lipsk (1:0) oraz w Lidze Mistrzów z PSG (2:3). Wiele wskazuje jednak na to, że 118-krotny reprezentant Polski pojawi się na boisku jeszcze w kwietniu.

Bez pośpiechu

Tak przynajmniej donosi “Kicker”, który przewiduje, że w akcji Lewandowskiego będzie mogli po raz pierwszy zobaczyć 24 kwietnia, w meczu 31. kolejki Bundesligi z FSV Mainz. Polak bowiem zdrowieje w błyskawicznym tempie. Jeszcze w zeszłym tygodniu wykonywał jedynie ćwiczenia na rowerku stacjonarnym, od poniedziałku wznowił już treningi biegowe.

Wiadomo, że im później Polak wróci do gry, tym bardziej topnieć będą jego szansę na pobicie rekordu goli w jednym sezonie ligi niemieckiej należącym do Gerda Mullera (40 w rozgrywkach 1971/1972). Sam Lewandowski jednak w niedawnej rozmowie ze “Sky Sports” przyznał, że nie będzie się spieszył z powrotem. – Wrócę na boisko, ale dopiero wtedy, kiedy poczuję, że z moim zdrowiem jest wszystko w porządku – stwierdził w rozmowie z angielską stacją telewizyjną.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO