Oficjalnie: Leszek Ojrzyński zwolniony ze Stali Mielec

12.04.2021

Leszek Ojrzyński już nie poprowadzi Stali Mielec w tym sezonie. Klub rozstał się ze szkoleniowcem na siedem meczów przed końcem sezonu.

Powrót do ekstraklasy

Leszek Ojrzyński obejmując Stal Mielec wrócił do PKO BP Ekstraklasy po ponad rocznej przerwie. Początkowo zespół pod jego wodzą notował dobre rezultaty. Można tutaj wyróżnić choćby zwycięstwo 3:2 w Warszawie z Legią czy remisy u siebie z Lechem i Śląskiem.

Utrzymanie w ekstraklasie jest priorytetem i wszystko pod to robimy. Nie możemy długofalowo patrzeć na wiele rzeczy. Trzeba podwyższać poziom, a potem, daj Boże, po utrzymaniu zrobić coś mądrego. Ten okres przygotowawczy nie będzie za długi, ale taka jest rzeczywistość. Przynajmniej w klubach, które borykają się z problemami sportowymi i nie tylko. Dlatego tutaj trzeba doraźnie zrealizować cel – stwierdził w trakcie przerwy zimowej w rozmowie “FutbolNews.pl” Leszek Ojrzyński.

Stal pożegnała Ojrzyńskiego

W tej chwili Stal Mielec zajmuje ostatnie miejsce w lidze, z 20 punktami na koncie. Zespół rozegrał jednak jeden mecz mniej niż mające jeden punkt więcej Podbeskidzie. Mimo to zarząd zdecydował się pożegnać z Leszkiem Ojrzyńskim. Trener poprowadził zespół w 15 meczach, spośród których wygrał trzy, zremisował siedem i przegrał pięć.

Trenerowi dziękujemy za zaangażowanie w pracę dla naszej drużyny. Życzymy wszystkiego dobrego na dalszej drodze kariery zawodowej – napisał klub w komunikacie na oficjalnej stronie.