Radosław Sobolewski zwolniony z Wisły Płock
12.04.2021

Radosław Sobolewski miał opuścić Wisłę Płock dopiero po zakończeniu sezonu 2020/2021. Porażka z Pogonią Szczecin w 24. kolejce PKO BP Ekstraklasy, będąca jednocześnie ósmym meczem z rzędu bez zwycięstwa “Nafciarzy” sprawiła jednak, że władze Wisły zdecydowały się pożegnać z trenerem już teraz.

Dwa miesiące bez zwycięstwa

Wisła ostatni raz trzy punkty zainkasowała 14 lutego, kiedy to pokonała Lecha Poznań 1:0. Od tego czasu w ośmiu grach, trzy razy zremisowała i pięć razy przegrała. Nikt spośród ekstraklasowej stawki tak długo nie czeka na zwycięstwo. Tragiczna passa sprawiła, że zespół z ul. Łukasiewicza 34 zajmuje aktualnie 13. miejsce i nad ostatnią w tabeli Stalą Mielec ma jedynie pięć “oczek” przewagi.

Lider przez kolejkę

To wszystko sprawiło, że władze płockiego klubu ostatecznie zwątpiły w trenera Sobolewskiego, który po 21 miesiącach pracy, opuszcza ławkę “Nafciarzy”. Pod jego wodzą Wisłą rozegrała 62 mecze, z których 22 wygrała, 15 zremisowała i 25 przegrała. Największym osiągnięciem “Sobola” było wprowadzenie niebiesko-biało-niebieskich na fotel lidera ekstraklasy po 13. kolejce sezonu 2019/2020 (po raz pierwszy w ich 72-letniej historii). Wisła na tym zaszczytnym miejscu znajdowała się jednak tylko przez tydzień.

Bartoszek czy Brzęczek?

Wciąż nie wiadomo kto będzie następcą Sobolewskiego. Na giełdzie trenerskiej królują dwa nazwiska: Macieja Bartoszka oraz Jerzego Brzęczka.