I liga: W Niecieczy wszystko gra. Oprócz zespołu seniorów
12.09.2018
kurs 1.77
I liga
Odra Opole - Termalica (obie strzelą)
+

Osiem kolejek i zero poprawy. Uważana za jednego z faworytów do walki o ekstraklasę Termalica zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. Klub z Niecieczy punktował zaledwie w trzech spotkaniach. Jedno z nich wygrał, a dwa zremisował. W piątek zmierzy się w z Odrą, która w Opolu potrafi ograć każdego.

W tym sezonie klub z Niecieczy może pochwalić się niezłymi występami drużyn młodzieżowych. Po pięciu kolejkach drużyna trampkarzy zajmuje pierwsze miejsce. Młodzicy również przewodzą stawce, a juniorzy starsi i młodsi zajmują trzecią pozycję. Wszystko gra, prócz zespołu seniorów. To jak na razie największe rozczarowanie pierwszoligowego sezonu.

Termalica w ośmiu meczach zdobyła zaledwie pięć punktów. Spadkowicz z ekstraklasy pokonał jedynie Podbeskidzie (2:1) oraz zremisował z ŁKS Łódź (1:1) i Sandecją (1:1). Pozostałe mecze przegrał. Po porażce 2:4 w Jastrzębiu trener Jacek Zieliński stwierdził: – Gratuluję drużynie GKS hartu ducha i charakteru, ponieważ wyszli z bardzo ciężkiej sytuacji. My mieliśmy mecz pod kontrolą do 65. minuty, natomiast co się wydarzyło później, to zagadka dwudziestego pierwszego wieku. Sami strzeliliśmy sobie dwie bramki, nie wykorzystując sytuacji, które mieliśmy. Niestety, tak to jest, kiedy gra się z nożem na gardle.

Po tym spotkaniu wydawało się, że w Niecieczy może dojść do zmiany na ławce trenerskiej. – W związku z tym, że jestem trenerem tej drużyny, liczę się z wszelkimi reperkusjami tego przegranego meczu. Zdaję sobie sprawę z sytuacji, która i tak już była napięta, więc zobaczymy, co się wydarzy. Generalnie w piłce sukcesów jest wielu, ale winny porażki zawsze jest trener – podkreślił Zieliński.

Działacze nie podjęli żadnych decyzji. Jednak kolejna porażka może przesądzić o dalszym losie szkoleniowca. Odra na własnym terenie potrafi ogrywać czołowe zespoły ligi. Przekonała się o tym trzecia w tabeli Sandecja, która w Opolu przegrała 0:1. W tym sezonie Odrę na jej boisku ograł tylko beniaminek z Jastrzębia (1:2). O ile zespół prowadzony przez Mariusza Rumaka nieźle spisuje się przed własną publicznością (3-2-1), to na wyjazdach zanotował dwie porażki.

LVBet na zwycięstwo Odry wystawił kurs 2.60, a na Termalikę 2.55. Stawka na remis wynosi 3.20. W tym sezonie żadne ze spotkań z udziałem tych dwóch drużyn nie zakończyło się bezbramkowym remisem. Podobnie będzie w piątek, bo defensywa nie jest mocną stroną klubów z Opola i Niecieczy. Odra straciła 11 bramek, a na “Słoniki” 15. Nasz typ: obie strzelą (kurs 1.77). Początek meczu o godzinie 19.00