Kacper Przybyłko w półfinale Ligi Mistrzów CONCACAF. Kolejny gol Polaka

Kacper Przybyłko znowu zabłysnął w meczu Ligi Mistrzów CONCACAF. Jego Philadelphia Union rozgromiła 4:0 kostarykańską Saprissę.

MLS wraca do gry już w tym tygodniu

Już w najbliższy weekend rusza sezon rozgrywek amerykańskiej Major League Soccer. W lidze występuje kilku Polaków – Kacper Przybyłko, Jarosław Niezgoda, Przemysław Frankowski i Adam Buksa. Poza tym, w przyszłym roku za Atlantyk trafi Jan Sobociński, a już wkrótce do New York Red Bulls może trafić Patryk Klimala.

Philadelphia Union gromi rywala

Kacper Przybyłko z Philadelphii Union wrócił do gry jednak nieco wcześniej. Jego zespół występuje bowiem w północnoamerykańskiej Lidze Mistrzów, w której właśnie zameldował się w półfinale. W pierwszym meczu drużyna pokonała kostarykańską Saprissę 1:0, a polski piłkarz zdobył jedynego gola. Z kolei w spotkaniu rewanżowym “The Crew” wygrał aż 4:0. Drugiego z goli amerykańskiej ekipy zdobył również Przybyłko.

Szósty polski gol w rozgrywkach

Czwartkowe trafienie Przybyłki było szóstym w historii golem Polaka w Lidze Mistrzów CONCACAF. Pierwsze dwa zdobył występujący w 1983 roku w meksykańskim Atlante Grzegorz Lato, trzecią osiem lat później piłkarz Chicago Eagles Wojciech Krzyśków. Z kolei ostatnim polskim strzelcem w rozgrywkach do 2021 roku był Roman Kosecki. Były piłkarz dokonał tego w 1999 roku jako zawodnik Chicago Fire.

Trudne wyzwanie piłkarzy z Filadelfii

Philadelphia Union po zwycięstwie 5:0 w dwumeczu awansowała do półfinału rozgrywek. Teraz drużynę czeka pojedynek z innym amerykańskim zespołem, Atlantą United.