Superliga: „Nie będziemy uczestniczyć w niczym, co jest sprzeczne z zasadami”

19.04.2021

Dwanaście klubów, które założyły Superligę poszukuje cały czas kolejnych ekip, które ich wesprą. Wśród naturalnych kandydatów wydawał się być ćwierćfinalista tegorocznej Ligi Mistrzów. Jednak prezydent FC Porto stanowczo zdementował chęć udziału Smoków w Superlidze. Pinto da Costa chce pozostać w Lidze Mistrzów.

Jorge Nuno Pinto da Costa stwierdził, że były nieformalne zapytanie ze strony klubów tworzących Superligę. Jednak FC Porto nie zdecyduje się na udział w tych rozgrywkach. Wśród powodów wymienił m.in. sprawy formalno-prawne. Jednym z argumentów jest fakt, że portugalski związek jest przeciwny takim rozwiązaniom. Dodatkowo podał, że nie chcą uczestniczyć w rozgrywkach, które są w sprzeczności z zasadami UEFA oraz Unii Europejskiej, a Superliga ma zamknięty format, niczym w NBA.

Prezydent Porto za przykład podał inne kluby, które nie przystąpiły do nowych rozgrywek. Superliga nadal nie ma w swoich szeregach największych klubów z Francji czy Niemiec. Pinto da Costa wymieniał właśnie Bayern, Borussie Dortmund, PSG czy Ajax, które zostają w swoich ligach oraz Lidze Mistrzów.