Ekstraklasa: W Gliwicach liczą na udany sobotni wieczór
13.09.2018
kurs 3.35
Ekstraklasa
Piast - Arka
X

W sobotę o godzinie 18. rozpocznie się w Gliwicach spotkanie pomiędzy Piastem a Arką. Po rozegraniu 7. kolejek zespół prowadzony przez Waldemara Fornalika jest lepszy o sześć punktów. Teoretycznie jest faworytem, ale w dotychczasowych konfrontacjach pomiędzy tymi zespołami rola gospodarza wcale nie jest atutem.

Piast w tym sezonie uniknął większych wpadek. Doznał dwóch porażek: Z Legią (1:3), z którą drugą połowę grał w osłabieniu oraz w Białymstoku (1:2) – Arvydas Novikovas decydującą o zwycięstwie Jagiellonii bramkę zdobył w końcowych sekundach spotkania. W Gliwicach zespół Fornalika spisuje się bardzo dobrze. Poza przegraną z aktualnym mistrzem kraju ograł Zagłębie Lubin (2:1) i Cracovię (3:1). Jak widać, w każdym z tych trzech spotkań obie drużyny strzelały gole.

Dwie porażki Piata i Arki

Arka, podobnie jak ich sobotni rywal, również poniosła dwie porażki. Jest niżej w tabeli bo nie potrafi wygrywać. W siedmiu kolejkach odniosła jedno zwycięstwo, w Płocku nad Wisłą (3:1) . Drużyna z Trójmiasta na obcych boiskach wywalczyła jeszcze dwa punty, po bezbramkowych remisach z Wisłą Kraków i Cracovią. Jedyna poraża przytrafiła się w Kielcach (1:2). W ostatnich trzech spotkaniach z udziałem gdyńskiej drużyny padło jedenaście goli. W Gliwicach bramkarze na nudę nie powinni narzekać.

Jeden bezbramkowy remis

W poprzednim sezonie Arka poległa u siebie z Piastem aż 1:5 i bezbramkowo zremisowała. Natomiast w Gliwicach lepsi byli goście, którzy wygrali 1:0. W 21 wieku odbyło się 18 spotkań ligowych pomiędzy tymi zespołami. Piast wygrał osiem z nich, Arka 5, a pięć zakończyło się wynikiem nierozstrzygniętym. Poza meczem z poprzedniego sezonu, w każdym padał chociaż jeden gol. – Szanuję Arkę i spodziewam się trudnego spotkania. Uważam, że w tej drużynie drzemie potencjał w postaci kilku zawodników, dodatkowo rywale będą chcieli poprawić swoją sytuację punktową, która nie jest najlepsza. Ale czy mam obawy? Nie. Z naszą obecną grą jestem spokojny i przekonany, że w sobotni wieczór przy Okrzei będzie należał do nas – stwierdził w rozmowie z oficjalną stroną Piasta Aleksander Jagiełło.

Bukmacherzy również widzą gospodarzy jako wygranych tej konfrontacji. W LVBet kurs na Piast wynosi 2.05, a na Arkę 3.60. Stawka na remis to 3.35. Według tego bukmachera obie drużyny powinny zdobyć bramkę (kurs 1.77), a stawka na powyżej 1,5 gola wynosi 1.32. Według nas kibice zobaczą w tym spotkaniu gole, ale żadna z drużyn nie dopisze sobie trzech punktów. Nasz typ: X.