Florentino Perez: “Superliga nie umarła, jest w trybie gotowości”

22.04.2021

Florentino Perez w środowy wieczór udzielił wywiadu dla “El Larguero”, w którym poruszył kilka bieżących tematów. Prezydent Realu Madryt przyznał, że projekt Superligi wciąż jest aktualny. Nawet mimo tego, że większość klubów zdecydowała się zrezygnować z uczestnictwa w tej inicjatywie.

Decyzja gigantów wstrząsnęła piłkarskim światem

Superliga to najgłośniejszy temat światowego futbolu ostatnich dni. W niedzielę dwanaście europejskich gigantów – Milan, Arsenal, Atletico, Chelsea, Barcelona, Inter, Juventus, Liverpool, Manchester City, Manchester United, Real Madryt oraz Tottenham – zadeklarowało swoje uczestnictwo w nowych elitarnych rozgrywkach. Rolę przewodniczącego nowego tworu miał pełnić Florentino Perez.

„Powiem, kto ich tam zabrał”

Rozmowy współzałożycieli Superligi zakończyły się jednak fiaskiem. We wtorkowy wieczór opuszczenie rozgrywek zadeklarował najpierw komplet angielskich zespołów, poczynając od Chelsea i Manchesteru City. Najwięcej mówiło się o protestach kibiców “The Blues”. W wywiadzie dla “El Larguero” wypowiedział się na ich temat Florentino Perez.

Kibice Chelsea? Przed Stamford Bridge było 40 osób… i jeśli chcesz, powiem ci, kto ich tam zabrał – przyznał ironicznie inicjator Superligi, naginając fakty. W proteście wzięło bowiem udział zdecydowanie więcej fanów “The Blues”.

Sprawa Superligi wciąż w toku?

Florentino Perez zaskoczył także inną wypowiedzią na temat Superligi. Prezydent Realu Madryt przyznał, że projekt rozgrywek wciąż pozostaje w toku i nie upadł, chociaż z medialnych doniesień wynikało coś innego.

Superliga nie umarła, będziemy kontynuować pracę nad tym projektem. Teraz jest w stanie gotowości – dodał prezydent Realu Madryt.

Hiszpański działacz powiedział również, że cztery zespoły wciąż pozostają w grze. Poza Realem i Barceloną decyzji o odejściu wciąż oficjalnie nie podjęły bowiem dwa włoskie kluby.

Juventus i AC Milan nie opuścili Superligi. Real Madryt, Barcelona, Juventus i AC Milan nadal prowadzą rozmowy, aby znaleźć rozwiązania – wyznał Perez.

Na razie wydaje się, że projekt Superligi upadł, chociaż jej inicjator wciąż zostaje przy swoim zdaniu. Temat jednak nie jest zamknięty, dlatego powinniśmy jeszcze na jego temat sporo usłyszeć – głównie z ust Florentino Pereza.