Marcin Brosz pozostanie w Górniku. Prezes klubu zaprzeczył pogłoskom

23.04.2021

Marcin Brosz ostatnio nie notuje z zespołem najlepszych wyników, co wywołało pogłoski na temat jego przyszłości. Prezes Górnika Zabrze jednak zaprzeczył, jakoby trener miał wkrótce stracić pracę.

Nieudana runda wiosenna zabrzan

Marcin Brosz to jeden z najdłużej obecnie pracujących trenerów w klubach ekstraklasy. Szkoleniowiec rozpoczął pracę w Zabrzu na początku lipca 2016 roku i od tamtej pory prowadzi zespół. Najbardziej udanym sezonem Górnika pod jego wodzą był 2017/2018, gdy jego podopieczni przez pewien czas nawet utrzymywali się na fotelu lidera. Ostatecznie drużyna zajęła wtedy czwarte miejsce w lidze, zapewniając sobie grę w eliminacjach Ligi Europy.

W ostatnim czasie nad trenerem zabrskiego zespołu pojawiły się jednak czarne chmury. Górnik Zabrze na wiosnę wygrał zaledwie dwa spotkania – pokonał 2:1 Stal Mielec oraz 2:0 Zagłębie Lubin. W międzyczasie zespół jednak cztery mecze zremisował i sześć przegrał. Aktualnie zabrzanie kontynuują serię pięciu spotkań bez zwycięstwa.

Górnik nie prowadził rozmów z możliwymi następcami Brosza

Ostatnio pojawiły się doniesienia o tym, że Marcina Brosza po zakończeniu sezonu zastąpi Jerzy Brzęczek albo Adam Nawałka. Prezes klubu Dariusz Czernik w rozmowie z “Interią” zaprzeczył jednak tym pogłoskom.

Jest chęć współpracy z trenerem Broszem dalej. Gdyby tak nie było, to na logikę z kimś byśmy już prowadzili jakieś rozmowy, ale oficjalnie powtórzę, nie były i nie są z nikim prowadzone. Jest za to wola kontynuacji pracy trenera Brosza w Górniku – przyznał Dariusz Czernik.

Na cztery kolejki przed końcem Górnik Zabrze zajmuje 10. miejsce w lidze. Zespół wciąż jednak pozostaje w grze o europejskie puchary, gdyż do czwartego Piasta traci tylko pięć punktów. W sobotnim meczu ligowym podopieczni Marcina Brosza zmierzą się z Wisłą Płock.

Fot. PKO BP Ekstraklasa