Robert Gumny wyróżniony przez “Kickera” po ostatnim meczu

Robert Gumny po ostatnim meczu został wyróżniony przez magazyn “Kicker”. Piłkarz trafił do jedenastki minionej kolejki Bundesligi.

Przełom w losach Gumnego w Bundeslidze?

Robert Gumny trafił do Augsburga przed rozpoczęciem sezonu za kwotę dwóch milionów euro. Początki okazały się dla byłego zawodnika Lecha Poznań dość trudne – w rundzie jesiennej tylko dwa razy zagrał w pierwszej jedenastce w meczach Bundesligi. Od lutego piłkarz jednak coraz częściej nie tylko grał, ale także pojawiał się w wyjściowym składzie.

W piątkowym meczu z 1.FC Köln Robert Gumny pozostał jednak na ławce rezerwowych. Ale jeszcze przed przerwą, gdy jego zespół przegrywał 0:3, piłkarz otrzymał szansę gry, zastępując Raphaela Frambergera. Zmiana okazała się strzałem w dziesiątkę – 22-latek w 54. minucie strzelił bowiem pierwszego gola dla Augsburga. To było jego pierwsze trafienie w Bundeslidze.

Dzięki dobremu występowi w starciu z zespołem z Kolonii Robert Gumny zebrał wiele pochwał. Jednym z wyróżnień jest wybór do jedenastki kolejki według magazynu “Kicker”. Były Lechita znalazł się w tym zestawieniu po raz pierwszy.

Problemy Augsburga

Ostatecznie gol Gumnego jednak nie wpłynął bezpośrednio na losy meczu. Zespół przegrał 2:3 z Köln i z 33 punktami na koncie zajmuje 13. miejsce. Trzeba jednak zwrócić uwagę, że przewaga Augsburga nad strefą spadkową jest nieduża. Drużyna ma tylko cztery punkty więcej niż 16. Köln i siedem więcej niż siedemnasta Hertha, która ma w zanadrzu trzy zaległe mecze.

Słabsza postawa zespołu Gumnego i Rafała Gikiewicza w ostatnim czasie doprowadziła do zmian. W poniedziałek stracił pracę dotychczasowy trener Heiko Herrlich, a zastąpił go Markus Weinzierl, który już prowadził drużynę w latach 2012-2016.