II liga: Znicz Pruszków – GKS Bełchatów. Zgodne wygrane po 2:1
14.09.2018
kurs 4.40
II liga
Znicz - GKS Bełchatów (obie strzelą)
2

Gdyby nie dwa ujemne punkty za zaległości finansowe GKS Bełchatów byłby wiceliderem drugiej ligi. Brunatni zajmują obecnie trzecią lokatę, ze stratą właśnie dwóch punktów do Olimpii Grudziądz. Znicz Pruszków na koncie ma 12 oczek, co daje mu ósmą pozycję. Spotkanie pomiędzy tymi drużynami rozegrane zostanie w sobotę, początek o godzinie 19.00. 

Klub z Bełchatowa to jedyna drużyna w drugiej lidze, która jeszcze nie zaznała porażki. Brunatni odnieśli pięć zwycięstw i zanotowali cztery remisy. Wszystkie w spotkaniach wyjazdowych. GKS z obcego terenu tylko raz przywiózł trzy punkty, pokonując przedostatnią Olimpię Elbląg 1:0. Znicz Pruszków, jak na razie, osiąga wyniki jak typowa drużyna środka tabeli. Po trzy zwycięstwa, remisy i porażki. Co ciekawe zespół z Pruszkowa lepiej punktuje na wyjazdach, niż u siebie. Na własnym boisku ograł jedynie Skrę Częstochowa (2:1). Dwa mecze przegrał i jeden zremisował.

Historia spotkań pomiędzy tymi drużynami jest bardzo krótka. Liczy tylko dwa starcia i sięga poprzedniego sezonu. Oba mecze zakończyły się zwycięstwami gospodarzy 2:1.

Dobra atmosfera to podstawa

Jak podkreślają piłkarze GKS ich siłą w tym sezonie jest… dobra atmosfera. – Mamy prawdziwy zespół i muszę stwierdzić, że nigdy w takim nie byłem, gdzie panuje taka atmosfera i jedność. Nas łączy każdy kolejny trening, mecz, analiza czy nawet posiłek. Z dnia na dzień rozumiemy się coraz lepiej. Po kilku minutach wiemy, co robić, jesteśmy elastyczni i mamy spore umiejętności w ofensywie. Jak trzeba, to pod tym względem możemy się równać z najlepszymi w lidze – twierdzi pomocnik Bartosz Biel.

Bełchatów wydaje się solidniejszą drużyną od gospodarzy i nie sądzimy, że właśnie w Pruszkowie poniosą pierwszą porażkę w tym sezonie (kurs 1.38). Etoto na zwycięstwo Znicza proponuje 2.75, za remis 3.15, a za sukces gości 2.45. Znicz w czterech spotkaniach na własnym boisku strzelił 5 goli – stracił 7. Brunatni w pięciu wyjazdowych meczach stracili 4 bramki,  sami zdobyli o jedną więcej. Według nas warto w tym meczu postawić na wydarzenie, że obie drużyny zdobędą bramkę (kurs 1.80). Nasz typ: Obie strzelą, Bełchatów – 4.40. Wcale byśmy się nie zdziwili, gdyby padł wynik 1:2 – 9.50.