I liga: Wzmocniona Stal Mielec chce ruszyć w pościg za czołówką

kurs 1.79
I liga
Raków - Stal Mielec (obie strzelą)
+

Przed sezonem Raków Częstochowa i Stal Mielec wymieniane były wśród zespołów mających w tym sezonie walczyć o awans do ekstraklasy. Jak na razie nie zawodzi tylko pierwszy z nich. Gospodarze niedzielnego spotkania przewodzą stawce pierwszoligowych drużyn. Zespół prowadzony przez Artura Skowronka zajmuje odległą 13 pozycję. Początek meczu o godzinie 12.30.

Sześć zwycięstw, dwa remisy i porażka 1:2 w Chojnicach – to wyniki Rakowa w tym sezonie. O jedno zwycięstwo powinno być więcej, ale przed tygodniem w wyjazdowym starciu z Garbarnią (1:1) Dariusz Formella w 88. minucie nie wykorzystał rzutu karnego. Natomiast Stal trzykrotnie wygrała, raz zremisowała i cztery razy musiała uznać wyższość rywali.

Wzmocniona Stal Mielec

W Mielcu liczono na zdecydowanie więcej. Dlatego w przerwie na mecze reprezentacji dokonano dwóch transferów. Do zespołu dołączył napastnik Grzegorz Kuświk oraz obrońca Jonathan de Amo. – Doszło do nas dwóch bardzo wartościowych piłkarzy, na których długo czekaliśmy. Wzmocnią rywalizację na pozycjach, które tego wymagały. To jakościowi piłkarze i jestem przekonany, że pomogą by gra naszego zespołu wyglądała lepiej – podkreśla trener Artur Skowronek.

W sobotę 8 września Stal, w sparingu zamkniętym dla kibiców i mediów, pokonała w Kielcach Koronę 4:1. W klubie liczą, że to początek lepszej passy w rozgrywkach ligowych. – Przerwa w rozgrywkach to był bardzo cenny czas myśląc o rozwoju tego zespołu, o aspektach przygotowania fizycznego i przede wszystkim taktycznego. Wykorzystaliśmy go i zrobiliśmy progres. Oczywiście to trening ale wierzę, że przełoży się to na mecz w niedzielę – mówi Skowronek.

W Częstochowie przeważnie gospodarze

Raków przez wiele lat nie miał problemów z ograniem Stali na własnym terenie. W latach 1962-2015 wygrał sześć spotkań i dwa zremisował. Jednak dwa ostatnie pojedynki w Częstochowie zakończyły się sukcesem gości. W sezonie 2015/16 w rozgrywkach II ligi Stal wygrała 2:1. Takim samym rezultatem zakończyło się spotkanie w poprzednim sezonie.

Fortuna na zwycięstwo Rakowa proponuje kurs 1.90. Stawka na remis wynosi 3.35, a na sukces gości 4.40. Obie drużyny nieźle w tym sezonie spisują się w defensywie. Stal Mielec straciła 7 bramek, a Raków o dwie mniej. Typ poniżej 2,5 gola  1.80. Obie drużyny mają jednak spory potencjał w ofensywie i istnieje spore prawdopodobieństwo, że zdobędą przynajmniej po jednej bramce. Obie strzelą  1.79. I to jest nasza propozycja na to spotkanie.