Krzysztof Piątek nie pojedzie na Euro! Czeka go długa przerwa

Krzysztof Piątek już na pewno nie wystąpi na najbliższych mistrzostwach Europy. Reprezentanta Polski czekają trzy-cztery miesiące przerwy.

Feralny mecz z Schalke

Krzysztof Piątek musiał przedwcześnie opuścić plac gry w spotkaniu z Schalke. Piłkarz opuścił plac gry przy pomocy sztabu medycznego w 57. minucie meczu. Od samego początku diagnozy dotyczące jego zdrowia nie napawały optymizmem. Według specjalistów, u 25-latka mogło wówczas dojść do złamania kostki, co mogłoby zagrozić występowi zawodnika podczas Euro.

Piłkarz Herthy nie pojedzie na mistrzostwa Europy

Niestety, potwierdził się najgorszy scenariusz. Krzysztof Piątek nie tylko nie wystąpi w meczach Bundesligi do końca sezonu, ale także nie zagra na nadchodzących mistrzostwach Europy. Piłkarz będzie prawdopodobnie wyłączony z gry przez około trzy-cztery miesiące. Jak poinformował lekarz reprezentacji Polski Jacek Jaroszewski, 25-latek doznał złamania w obrębie stawu skokowego.

Krzysztof przesłał mi swoje badania i nie wyglądały zbyt dobrze. Zawodnik przeszedł jeszcze w czwartek dodatkową konsultację medyczną, która miała dać odpowiedzieć na pytanie, czy operacja jest konieczna. Najgorszy scenariusz się potwierdził. Zawodnik w piątek o 8:00 przejdzie zabieg. Następnie czekają go trzy-cztery miesiące przerwy zanim wróci na boisko. Niestety, ale udział Krzysztofa w zbliżających się mistrzostwach Europy jest niemożliwy. Bardzo nam przykro, to smutna wiadomość. Wszyscy trzymamy kciuki, aby Piątek jak najszybciej wrócił na boisko – powiedział lekarz reprezentacji Polski w rozmowie z mediami PZPN-u.