Zinedine Zidane odejdzie z Realu Madryt z końcem sezonu?

Zinedine Zidane miał podjąć ważną decyzję na temat swojej przyszłości. Jak informują dziennikarze m.in. “Goal.com” i “Marki”, francuski szkoleniowiec powiedział piłkarzom o swoim odejściu przed meczem z Sevillą.

Zidane miał pożegnać się z podopiecznymi

Druga kadencja Zinedine’a Zidane’a w Realu Madryt nie obfitowała w tyle sukcesów, co pierwsza. Mimo to, przez ten czas sięgnął z zespołem po mistrzostwo Hiszpanii oraz krajowy superpuchar. Również w obecnych rozgrywkach “Królewscy” wciąż walczą o końcowy triumf w lidze.

Jak poinformował Mario Cartagena z “Goal.com”, Zinedine Zidane przed ligowym meczem z Sevillą miał powiedzieć piłkarzom o podjęciu swojej decyzji o odejściu po zakończeniu sezonu. Według wcześniejszych medialnych doniesień, Francuz rozważał odpoczynek od futbolu na pewien czas. Portal “Calcio Mercato” informuje jednak, że 48-letni szkoleniowiec może być brany pod uwagę przez Juventus przy wyborze następcy Andrei Pirlo.

Trzech kandydatów na trenera “Królewskich”

A kto może zastąpić Zidane’a w Realu? Faworytem “Marki” jest Raul, który aktualnie prowadzi Castillę. Według włoskich dziennikarzy, m.in. Nicolo Schiry, Francuza może zastąpić Massimiliano Allegri. Trzecim wyborem klubu miałby być z kolei Joachim Loew, który po Euro 2020 pożegna się z reprezentacją Niemiec.