Ekstraklasa: Przyjaciel będzie chciał przechytrzyć przyjaciela
16.09.2018
kurs 3.95
Ekstraklasa
Zagłębie - Górnik (obie strzelą)
X

Na zakończenie 8. kolejki ekstraklasy Zagłębie Sosnowiec zmierzy się z Górnikiem Zabrze. Historia przemawia za przyjezdnymi, tabela nie faworyzuje nikogo. Będzie to szczególne spotkanie dla trenerów obu drużyn, którzy są przyjaciółmi. Początek spotkania o godzinie 18.00.

Po rozegraniu ośmiu meczów Zagłębie z dorobkiem 5. punktów zajmuje 14. lokatę. Klub z Sosnowca wygrał tylko jedno spotkanie, z Pogonią Szczecin 3:0. Górnik jest lepszy o dwa oczka, ale również tylko raz zgarnął trzy punkty, na wyjeździe pokonując Miedź Legnica 3:1. Poniedziałkowi rywale w rozgrywkach ligowych mierzyli się ze sobą 72 razy. 35 spotkań wygrał Górnik, 19 razy padł remis a w 18 meczach zwyciężało Zagłębie.

Przerwa dobrze przepracowana

W rozmowie z oficjalną stroną Górnika Marcin Brosz przyznał, że z zadowoleniem przyjął dwutygodniową przerwę w rozgrywkach. – Była potrzebna i mamy wszyscy nadzieję, że dobrze ją wykorzystaliśmy. Oczywiście nie jest tak, że po kilkunastu dniach zobaczymy na boisku diametralnie innego Górnika, ale nasza jakość i powtarzalność gry powinny być większa. Był czas, by popracować nad schematami i nad tym, czego wymagamy od piłkarzy. Latem trafili do nas, głównie w ofensywie zawodnicy, którzy trenowali w różnych ligach, więc grali inną piłkę niż gra Górnik. Adaś Ryczkowski w Chojnicach, Jimenez w trzeciej lidze hiszpańskiej, a w ostatnim dniu „okienka” transferowego pozyskaliśmy Kamila Zapolnika. Pewne rzeczy trzeba pokazać, przerobić na treningu, by zaczęły wychodzić. W dwa tygodnie nie stanie się cud, ale można skorygować wiele rzeczy, do których mieliśmy uwagi – podkreślił szkoleniowiec.

Przyjaciele na ławkach

Trener Zagłębia Dariusz Dudek przed laty był asystentem Brosza w Piaście Gliwice. – Przyjaźnimy się, znamy od zawsze. To przy nim w Odrze Wodzisław stawiałem swoje pierwsze trenerskie kroki. Potem pracowaliśmy razem w Gliwicach. Awansowaliśmy razem, a potem prowadziliśmy Piasta w meczach w europejskich pucharach. Sporo się od niego nauczyłem. Dziękuję mu za naukę, a w poniedziałek przekonamy się, ile była warta – powiedział Dudek. Brosz nie zamierza ułatwiać przyjacielowi zadania. – Liczymy, że będzie więcej emocji niż w ostatnich spotkaniach, a punkty wrócą z nami do Zabrza – zaznacza.

Zagłębie Sosnowie do meczu przystąpi bez Martina Pribuli i Giacomo Mello, a w Górniku zabraknie Szymona Żurkowskiego. Totolotek na gospodarzy wystawił kurs 2.35, a na gości 3.10. Obie drużyny lubią ofensywną grę, dlatego przewidujemy trafienia po obu stronach 1.60. Nasz typ: Remis, obie strzelą za 3.95. Stawka na sam remis wynosi 3.30.