Bartłomiej Drągowski z czerwoną kartką w meczu z Napoli

Bartłomiej Drągowski nie zagrał w spotkaniu Serie A przeciwko Napoli. Nie przeszkodziło to jednak bramkarzowi Fiorentiny w otrzymaniu czerwonej kartki.

Bartłomiej Drągowski w tym sezonie jest podstawowym golkiperem Fiorentiny. Dowodem na to jest przede wszystkim fakt, iż od początku ligowych zmagań do starcia z Napoli i opuścił żadnego spotkania. W niedzielnym meczu przeciwko drużynie Gennaro Gattuso piłkarz pozostał jednak na ławce rezerwowych z powodu drobnej kontuzji.

Czerwona kartka za dyskusję z arbitrem

Chociaż bramkarz nie wystąpił w starciu z Piotrem Zielińskim i spółką, dosadnie zapisał się w protokole meczowym. W 56. minucie sędzia Rosario Abisso podyktował rzut karny zespołowi Napoli, z czym nie zgodził się reprezentant Polski. Bartłomiej Drągowski prawdopodobnie bardzo dosadnie powiedział, co sądzi o tej decyzji, po czym został odesłany na trybuny.

Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem Napoli. Pierwszego gola po dobitce z rzutu karnego zdobył Lorenzo Insigne, natomiast drugie trafienie, po strzale Piotra Zielińskiego, uznano jako bramkę samobójczą Lorenzo Venutiego.