Kamil Grosicki nie znalazł się w kadrze na Euro!

Kamil Grosicki nie znalazł się w gronie 26 piłkarzy powołanych przez Paulo Sousę na Euro 2020. Doświadczony piłkarz znalazł się jedynie na liście rezerwowej.

Stracony sezon

Kamil Grosicki to obecnie jeden z najbardziej doświadczonych kadrowiczów. Piłkarz West Bromwich Albion rozegrał w barwach narodowych łącznie w 83 meczach, w których zdobył 17 goli. W tym sezonie jednak praktycznie nie grał w zespole Premier League. Pojawił się bowiem tylko pięć razy na placu gry, z czego ostatni raz jeszcze w styczniu.

“Grosik” nie pojedzie na Euro

Już przed marcowym zgrupowaniem wydawało się, że Kamil Grosicki może zostać pominięty przez Paulo Sousę. Wówczas jednak selekcjoner przyznał, że dużą rolę odegrało doświadczenie piłkarza w barwach narodowych. Tym razem jednak Portugalczyk najwyraźniej stwierdził, że powołanie dla 32-latka do kadry głównej nie będzie na ten moment dobrym pomysłem.

Ostatecznie Kamil Grosicki nie znalazł miejsca wśród 26 nazwisk, które znalazły się w ostatecznej kadrze na Euro. Piłkarz może znaleźć się w kadrze tylko w razie kontuzji któregoś z powołanych zawodników.

Do tej pory Grosicki uczestniczył w trzech wielkich turniejach. Dwukrotnie brał udział w Mistrzostwach Europy – w 2012 i 2016 roku oraz w minionym mundialu. W kadrze zaproponowanej przez Paulo Sousę na najbliższe Euro jednak się nie znalazł.