Paulo Sousa powołał czterech piłkarzy ekstraklasy. Ale nikogo z Legii

Paulo Sousa ogłosił listę 26 zawodników powołanych na Euro 2020. Chociaż w tym gronie znalazło się czterech piłkarzy ekstraklasy, nie ma w nim nikogo z drużyny mistrza Polski, Legii Warszawa.

Liczba powołań z Legii: zero

Paulo Sousa ogłosił listę powołań na najbliższe zgrupowanie oraz Euro 2020. Już według wcześniejszych przecieków, w gronie wybranych piłkarzy miało znaleźć się niewielu piłkarzy ekstraklasy. Łącznie w kadrze na turniej selekcjoner wybrał czterech zawodników z PKO Ekstraklasy. Na liście powołanych znaleźli się Tymoteusz Puchacz (Lech), Kamil Piątkowski (Raków), Kacper Kozłowski (Pogoń) i Jakub Świerczok (Piast).

Od razu zwraca tutaj uwagę fakt, że Paulo Sousa nie zdecydował się na powołanie żadnego spośród zawodników mistrza Polski. Przed ostatnim zgrupowaniem trener wziął pod uwagę do szerokiej kadry Bartosza Kapustkę oraz Bartosza Slisza. Ostatecznie wówczas w kadrze znalazł się ten drugi, ale koniec końców nie wystąpił w żadnym z marcowych spotkań reprezentacji.

Najwyraźniej selekcjoner uznał jednak, że Kapustka, Slisz i spółka nie zasłużyli na powołanie do kadry. Podczas konferencji prasowej na pytanie Mateusza Borka, Paulo Sousa odpowiedział, że wśród Legionistów nie ma ani jednego zawodnika o charakterystyce, którą preferuje.

Euro 2020 coraz bliżej

Mistrzostwa Europy odbędą się w dniach 11 czerwca-11 lipca. Podopieczni Paulo Sousy rozpoczną swoje zmagania 14 czerwca, gdy zmierzy się z ze Słowacją. Cztery dni później “Biało-czerwoni” zagrają z Hiszpanią, natomiast na zakończenie fazy grupowej ich przeciwnikami będą Szwedzi (23 czerwca). Z kolei jeszcze przed mistrzostwami polska kadra podejmie w meczach towarzyskich Rosję (1 czerwca) i Islandię (8 czerwca).

Fot. screen Canal+