Oficjalnie: Tymoteusz Puchacz piłkarzem Unionu Berlin

Tymoteusz Puchacz, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, podpisał kontrakt z Unionem Berlin. Piłkarz związał się z nowym klubem czteroletnią umową.

Słabszy sezon w barwach Lecha

Tymoteusz Puchacz obecnego sezonu na pewno nie zaliczy do udanych. Jego Lech Poznań zakończył sezon ligowy na dopiero jedenastym miejscu, co jest traktowane jako klęska, gdyż “Kolejorz” wydawał się być z zespołem z potencjałem na czołowe lokaty. Jednym z piłkarzy, o których mówiło się, że najbardziej zawiedli, był właśnie 22-letni Lechita.

Najpierw powołanie na Euro, teraz transfer

Możliwe, że ten tydzień okaże się jednak dla Puchacza przełomowy. Najpierw piłkarz znalazł się w gronie powołanych na Euro 2020 przez Paulo Sousę, a następnie stał się bohaterem jednego z zapewne największych transferów letniego okna transferowego w Polsce.

Tymoteusz Puchacz podpisał czteroletnią umowę z Unionem Berlin. Niemiecki klub wydał na piłkarza około czterech milionów euro.

Nowy zespół “Puszki” walczy o puchary

Union Berlin jest rewelacją obecnego sezonu Bundesligi i na kolejkę przed końcem zajmuje siódme miejsce w Bundeslidze. Jeśli zespół je utrzyma, w przyszłych rozgrywkach zagra w Lidze Konferencji. Warunek może okazać się jednak trudny do wykonania – drużyna ma bowiem tylko punkt przewagi nad kolejną w tabeli Borussią Moenchengladbach, a w ostatniej kolejce gra z RB Lipsk.

Fot. Union Berlin