Jakub Moder zagrał cały mecz z Manchesterem City. Opinie na temat jego występu są podzielone

Jakub Moder rozegrał całe spotkanie z Manchesterem City. Po meczu piłkarz zebrał jednak mieszane recenzje.

Jakub Moder przeniósł się na stałe do Brighton & Hove Albion pod koniec ubiegłego roku. Klub zdecydował się wówczas skrócić jego wypożyczenie, dzięki czemu pełna kwota transferu piłkarza wyniosła 11 milionów euro. Chociaż 22-latek musiał poczekać na swoją szansę, koniec końców coraz częściej otrzymywał szanse od Grahama Pottera.

Zaskakujące zwycięstwo “Mew”

W tym sezonie Premier League Jakub Moder wystąpił jak na razie w 11 spotkaniach. W sześciu z nich wybiegł w pierwszym składzie, natomiast w 36. kolejce przeciwko West Hamowi po raz pierwszy rozegrał cały mecz w angielskiej elicie. Tak samo było zresztą w środowym starciu z Manchesterem City, który Brighton sensacyjnie wygrało 3:2.

Mieszane opinie na temat gry Modera

Po tym spotkaniu Jakub Moder zebrał jednak mieszane opinie na swój temat. Portal “90min.com” ocenił występ Polaka jako “imponujący”. Z drugiej strony, dość niskie noty wystawiły 22-latkowi portale statystyczne. Od “SofaScore” reprezentant Polski otrzymał notę 5.7 – najsłabszą spośród zawodników “Mew”, natomiast “WhoScored” wystawił mu ocenę 6.3.

W niedzielę odbędą się spotkania ostatniej kolejki sezonu 2020/2021 Premier League. Brighton zmierzy się w niej z Arsenalem. Czy Jakub Moder znowu pojawi się w wyjściowej jedenastce? Według angielskich mediów, wszystko na to wskazuje. Z kolei po spotkaniu z “Kanonierami” piłkarz uda się do Opalenicy na zgrupowanie reprezentacji Polski przed Euro 2020 .