Rzutem na taśmę. Robert Lewandowski pobił rekord Gerda Muellera!
22.05.2021

Co to były za emocje. Przez większość meczu Robert Lewandowski nie mógł znaleźć sposobu na Rafała Gikiewicza. Ostatecznie kapitan naszej reprezentacji strzelił gola w 90. minucie rywalizacji i tym samym Polak pobił legendarny rekord Gerda Muellera! 

Kibice Bayernu nie mogli narzekać na brak zaangażowania i determinacji ze strony ulubionych piłkarzy. Od pierwszego gwiazdka sędziego “Bawarczycy” ruszyli do ataku, stwarzając sobie wiele okazji. Wystarczy powiedzieć, że w pierwszej połowie spotkania Bayern strzelił łącznie cztery gole. Żadna z tych bramek nie była jednak autorstwa Roberta Lewandowskiego. Polak miał swoje szanse, jednakże świetnie między słupkami spisywał się Gikiewicz. Dodatkowo snajper “Bawarczyków” w niektórych momentach mógł zachować się znacznie lepiej.

Trudna druga połowa

Wydawało się, że w drugiej połowie ekipa z Monachium będzie próbowała strzelać kolejne gole. Postawa gości wyglądała jednak zupełnie inaczej. Augsburg był dobrze zorganizowany w defensywie. Co więcej, podopieczni Weinzierla zdołali dwukrotnie trafić do siatki. Bayern natomiast miał spore problemy ze stworzeniem sobie dogodnej okazji.

Lewandowski pobił rekord Muellera

Gdy wydawało się, że Robert Lewandowski nie zdoła strzelić gola, Polak w 90. minucie spotkania bardzo przytomnie dobiegł do piłki, minął Gikiewicza i zdobył bramkę. Tym samym Lewandowski pobił rekord Gerda Muellera i został samodzielnym liderem tej klasyfikacji.