Piotr Zieliński wśród najlepszych. Piłkarz doceniony przez serwis statystyczny

Piotr Zieliński pod względem liczb zanotował najlepszy sezon w karierze. Patrząc na jego postawę, nic dziwnego, że serwis Opta, umieścił go w jedenastce sezonu Serie A.

Reprezentant Polski na fali

Piotr Zieliński ma za sobą fantastyczny sezon. Co prawda, Napoli w ostatniej kolejce przegrało walkę o awans do Ligi Mistrzów, ale sam piłkarz nie powinien doszukiwać się drugiego dna w swojej postawie. Reprezentant Polski w tych rozgrywkach był kluczową postacią zespołu z Neapolu, o czym świadczą jego liczby. Piłkarz wystąpił w łącznie 46 meczach na wszystkich frontach, zdobywając 10 goli i zaliczając 13 asyst. Tym sposobem 27-latek zanotował swoje pierwsze “double-double” w karierze.

Za zakończony sezon Piotr Zieliński może zbierać pochwały, także ze statystycznego punktu widzenia. Forma reprezentanta Polski została dostrzeżona przez włoską edycję serwisu Opta, zajmującego się piłkarskimi liczbami. 27-latek znalazł się w najlepszej jedenastce sezonu Serie A obok m.in. Cristiano Ronaldo i Romelu Lukaku. Warto dodać, że był jedynym zawodnikiem Napoli w zestawieniu.

“Zielu” odejdzie z Napoli? Na razie to tylko plotki

Co z przyszłością Piotra Zielińskiego? Patrząc na to, że Napoli nie awansowało do Ligi Mistrzów, polski piłkarz może zwrócić uwagę silniejszych klubów, choć na razie nie pojawiły się na ten temat żadne szczegółowe informacje. Według kwietniowych doniesień radia Kiss Kiss, 27-latkiem interesowali się Liverpool, Manchester City i FC Barcelona. To wciąż jednak tylko sfera plotek.