Tomas Pekhart w kadrze Czech na Euro 2020

Tomas Pekhart może wystąpić na nadchodzących mistrzostwach Europy. Piłkarz Legii Warszawa otrzymał powołanie na turniej od trenera Jaroslava Silhavego.

Tomas Pekhart ma za sobą bardzo dobry sezon. Czeski napastnik zdobył 22 bramki w minionym sezonie PKO Ekstraklasy, przyczyniając się do zdobycia mistrzostwa Polski przez Legię. Podczas gali na zakończenie rozgrywek 31-latek odebrał dwa wyróżnienia – dla króla strzelców oraz najlepszego napastnika.

Pekhart jedzie na Euro!

Postawa piłkarza Legii w tym sezonie była stale zauważana przez czeskiego selekcjonera. Jaroslav Silhavy powołał Pekharta do kadry na marcowe zgrupowanie. Tym samym, 31-latek wrócił do gry w narodowych barwach po ośmiu latach.

Teraz Tomas Pekhart otrzymał kolejną szansę – został powołany do czeskiej kadry na Euro 2020. Podopieczni Jaroslava Silhavego zagrają w fazie grupowej ze Szkocją (14 czerwca), Chorwacją (18 czerwca) i Anglią (22 czerwca). Przed turniejem piłkarz Legii będzie mógł spróbować swoich szans jeszcze w sparingach – najpierw Czesi zmierzą się z Włochami, a następnie z Albanią.

Tym samym, Tomas Pekhart będzie drugim piłkarzem Legii, który będzie miał szansę zagrać na Euro 2020. Poza nim, powołanie na turniej otrzymał reprezentant Chorwacji, Josip Juranović

fot. screen z Canal+Sport