Lechia Gdańsk potępiła wtorkowe zachowanie kibiców klubu
26.05.2021

Lechia Gdańsk zabrała głos w sprawie incydentu z udziałem kibiców, który miał miejsce we wtorkowy wieczór. – Był to incydent, z którym nasz Klub się nie identyfikuje i nie akceptuje tego typu zachowań – poinformował klub w oficjalnym oświadczeniu.

26 maja piłkarski świat żyje przede wszystkim finałem Ligi Europy, który w tym roku odbywa się w Gdańsku. W końcowym meczu rozgrywek Manchester United zmierzy się z Villarrealem. Tym samym kibice obu drużyn już zawitali do Trójmiasta i we wtorkowy wieczór można było ich spotkać na jego głównych ulicach.

“To incydent, z którym nasz Klub się nie identyfikuje”

Niestety, doszło w tym czasie do nieprzyjemnego incydentu. W jednym z ogródków na Długim Targu przebywali maltańscy kibice “Czerwonych Diabłów”, których w pewnym momencie mieli zaatakować fani Lechii Gdańsk, demolując przy tym własność jednego z lokali.

Lechia Gdańsk już zabrała głos w sprawie zachowania kibiców. Klub jednoznacznie odcina się od sytuacji, która miała miejsce w Trójmieście we wtorek.

Lechia Gdańsk potępia zdarzenie, do jakiego doszło na ulicach miasta przed finałem Ligi Europy. Wszyscy czekaliśmy od długiego czasu na finał dużej europejskiej imprezy piłkarskiej, która powinna być tylko i wyłącznie świętem futbolu. Był to incydent, z którym nasz Klub się nie identyfikuje i nie akceptuje tego typu zachowań – można przeczytać w oświadczeniu klubu.