Marcin Kaczmarek nowym trenerem Termaliki
17.09.2018

Nowym trenerem Termaliki został Marcin Kaczmarek, który zastąpił n tym stanowisku Jacka Zielińskiego. Zespół z Niecieczy z dorobkiem 5 punktów zajmuje ostatnie miejsce w tabeli pierwszej ligi. Spadkowicz z ekstraklasy miał walczyć o awans.

– Z dniem dzisiejszym zakończył pracę w naszym klubie pan trener Jacek Zieliński. Zarząd klubu pragnie podziękować trenerowi Jackowi Zielińskiemu za ogromny wkład pracy, zaangażowanie, współpracę oraz pełną identyfikację z klubem. Z całym przekonaniem możemy stwierdzić, że Pan Jacek Zieliński to wielkiego formatu Trener i Człowiek. Życzymy trenerowi sukcesów sportowych na ekstraklasowych boiskach – napisał w oficjalnym oświadczeniu klub z Niecieczy.

Ten sezon Termalika, która miała włączyć się o awans do ekstraklasy, ma fatalny. Spadkowicz wgrał zaledwie jedno spotkanie, 2:1 na wyjeździe z Podbeskidziem, i dwa mecze zremisował. Ostatnie trzy spotkania zakończyły się porażkami.

Marcin Kaczmarek na ratunek

Po przegranej 1:4 w Opolu z Odrą zarząd klubu postanowił dokonać zmiany na stanowisku szkoleniowca. Prowadzenie zespołu powierzono Kaczmarkowi. Był piłkarzem Lechii Gdańsk, Pogoni Szczecin, GKS Bełchatów jako trener prowadził zespoły Lechii Gdańsk, Pogoni Szczecin, Olimpii Grudziądz i Wisły Płock, z którą awansował do ekstraklasy. Z tego klubu 44-letni trener został zwolniony 5 lipca 2017.