Fabio Paratici odszedł z Juventusu. To koniec pewnej ery w “Starej Damie”

Fabio Paratici nie będzie dłużej dyrektorem sportowym Juventusu. Klub poinformował o tej decyzji na oficjalnej stronie internetowej.

Fabio Paratici pełnił funkcję dyrektora sportowego “Starej Damy” od 2010 roku. Od tamtej pory Juventus najpierw wrócił do włoskiej czołówki, a następnie zdobył dziewięć zwycięstw z rzędu. To właśnie włoskiego działacza, który wcześniej pracował w Sampdorii można uważać za jednego z ojców tych sukcesów.

Dyrektor sportowy odchodzi po 11 latach

26 maja praca Paraticiego jednak dobiegła końca. Już wcześniej pojawiły się pogłoski o tym, że Włoch miałby odejść z klubu po zakończeniu sezonu. Teraz stały się one faktem.

Juventus dał mi możliwość prowadzenia biznesu w pełnej wolności i bez uwarunkowań, z pełnym poszanowaniem mojej roli. Chciałbym za to podziękować całemu klubowi, mojej kadrze, pracownikom, współpracownikom, zawodnikom, trenerom, akcjonariuszom, aw szczególności Prezesowi Andrei Agnellemu. Ważny rozdział w mojej karierze dobiegł końca, teraz czekam na nowe wyzwania – powiedział Fabio Paratici w oficjalnym komunikacie.

Dokąd powędruje dotychczasowy dyrektor sportowy Juventusu? Według niedawnych informacji “Calcio Mercato”, Paraticim interesują się władze Manchesteru United. Na razie jednak nie pojawiły się żadne konkrety na ten temat.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO