Fabio Paratici odszedł z Juventusu. To koniec pewnej ery w “Starej Damie”

Fabio Paratici nie będzie dłużej dyrektorem sportowym Juventusu. Klub poinformował o tej decyzji na oficjalnej stronie internetowej.

Fabio Paratici pełnił funkcję dyrektora sportowego “Starej Damy” od 2010 roku. Od tamtej pory Juventus najpierw wrócił do włoskiej czołówki, a następnie zdobył dziewięć zwycięstw z rzędu. To właśnie włoskiego działacza, który wcześniej pracował w Sampdorii można uważać za jednego z ojców tych sukcesów.

Dyrektor sportowy odchodzi po 11 latach

26 maja praca Paraticiego jednak dobiegła końca. Już wcześniej pojawiły się pogłoski o tym, że Włoch miałby odejść z klubu po zakończeniu sezonu. Teraz stały się one faktem.

Juventus dał mi możliwość prowadzenia biznesu w pełnej wolności i bez uwarunkowań, z pełnym poszanowaniem mojej roli. Chciałbym za to podziękować całemu klubowi, mojej kadrze, pracownikom, współpracownikom, zawodnikom, trenerom, akcjonariuszom, aw szczególności Prezesowi Andrei Agnellemu. Ważny rozdział w mojej karierze dobiegł końca, teraz czekam na nowe wyzwania – powiedział Fabio Paratici w oficjalnym komunikacie.

Dokąd powędruje dotychczasowy dyrektor sportowy Juventusu? Według niedawnych informacji “Calcio Mercato”, Paraticim interesują się władze Manchesteru United. Na razie jednak nie pojawiły się żadne konkrety na ten temat.