Oficjalnie: Antonio Conte odchodzi z Interu

Antonio Conte po wywalczeniu mistrzostwa Włoch, nie będzie już trenerem Interu Mediolan. Klub na stronie internetowej już wydał komunikat w tej sprawie.

“Nerazzurri” mają za sobą najlepszy sezon od lat. Podopieczni Antonio Conte przełamali dziewięcioletnią hegemonię Juventusu, zdobywając mistrzostwo kraju jeszcze przed końcem sezonu. Chociaż na boisku najwięcej zasług dla drużyny można przypisać najlepszemu strzelcowi, czyli Romelu Lukaku, ten ligowy triumf jest w największej mierze zasługą trenera. Dlatego wydawało się, że na tym stanowisku w klubie z Mediolanu latem nic się nie zmieni.

Trener nie dogadał się z władzami Interu

W ostatnich dniach trwały jednak usilne negocjacje Antonio Conte z właścicielem klubu Stevenem Zhangiem. Włoski trener nalegał na to, by Inter w letnim oknie transferowym nie sprzedawał swoich gwiazd. Grupa Suning zarządzająca klubem mierzy się jednak obecnie z problemami finansowymi, dlatego odejście któregokolwiek z podstawowych piłkarzy okazało się nieuniknione.

Według medialnych doniesień, Antonio Conte miał postawić sprawę jasno włodarzom klubu. Trener zdecydował się na ultimatum – albo Inter zapewni mu pozostanie kluczowych zawodników, albo odejdzie. Wszystko wskazuje na to, że zarząd nie zgodził się na warunki włoskiego szkoleniowca.

Czas na Inzaghiego?

W środowy wieczór klub poinformował o rozstaniu z Antonio Conte po dwóch latach.

FC Internazionale Mediolan informuje, że osiągnął porozumienie w sprawie polubownego rozwiązania kontraktu z trenerem Antonio Conte. Cały Klub pragnie podziękować Antonio za niezwykłą pracę, jaką wykonał, której kulminacją było dziewiętnaste Scudetto. Antonio Conte pozostanie na zawsze w historii naszego Klubu – napisano w krótkim komunikacie na stronie internetowej klubu.

Kto zastąpi trenera, który zdobył z “Nerazzurrimi” mistrzostwo Włoch? Wszystko wskazuje na to, że nowym szkoleniowcem zespołu zostanie Simone Inzaghi, który aktualnie prowadzi Lazio.