Marcin Kamiński podpisał kontrakt z Schalke

Marcin Kamiński, wbrew pogłoskom, nie wróci do Lecha Poznań. Siedmiokrotny reprezentant Polski zdecydował się pozostać w Niemczech, podpisując umowę z Schalke.

Koniec przygody ze Stuttgartem

Marcin Kamiński przebywa w Niemczech od 2016 roku, gdy trafił z Lecha Poznań do Stuttgartu. Od tamtej pory piłkarz zagrał w 55 meczach Bundesligi oraz 32 spotkaniach jej zaplecza. W minionym sezonie jednak niezbyt często pojawiał się na placu gry, wystąpił bowiem tylko sześć razy w zespole z Wirtembergii.

Z końcem sezonu umowa siedmiokrotnego reprezentanta Polski ze Stuttgartem dobiegła końca. To wywołało falę spekulacji na temat jego przeszłości. Pojawiły się nawet pogłoski o tym, że zamierza go sprowadzić były klub, Lech Poznań. Ostatecznie piłkarz zdecydował się jednak pozostać w Niemczech.

Kolejny Polak w Schalke

Nowym miejscem pracy Marcina Kamińskiego będzie Schalke, które w dobiegającym końca sezonie spadło z Bundesligi. Klubowi z Gelsenkirchen powinno zależeć na powrocie do niemieckiej elity, a 29-letni piłkarz ma mu w tym pomóc. Były Lechita podpisał z nowym pracodawcą dwuletnią umowę.

Tym samym, Marcin Kamiński będzie piątym Polakiem w szeregach “Die Königsblauen” w historii. Wcześniej w zespole występowali Jarosław Kotas, Tomasz Hajto, Tomasz Wałdoch i Sebastian Boenisch. Z kolei w rezerwach Schalke aktualnie występuje młodzieżowy reprezentant Polski, Marcel Lotka.