Oficjalnie: Sergio Aguero piłkarzem Barcelony

Sergio Aguero potwierdził ostatnie doniesienia i podpisał kontrakt z Barceloną. Argentyńczyk podpisał z “Dumą Katalonii” dwuletni kontrakt.

Przyszłość Sergio Aguero wydawała się przesądzona już od kilku tygodni. Argentyńczyk wiele razy przyznał, że z końcem dotychczasowej umowy z Manchesterem City pożegna się z klubu. Piłkarz w tym sezonie wystąpił w tylko 12 meczach, zdobywając cztery gole, aczkolwiek niewielkie liczby wynikały z kontuzji “Kuna”.

Hit transferowy?

W ciągu ostatnich miesięcy media łączyły Sergio Aguero z kilkoma klubami. Faworytem do pozyskania piłkarza od samego początku była jednak FC Barcelona. Hiszpan dobrze zna specyfikę La Ligi, gdyż w latach 2006-2011 z powodzeniem występował w Atletico Madryt. Według ekspertów, dużą rolę mógł mieć tutaj Lionel Messi, który od lat przyjaźni się z “Kunem”.

Ostatecznie plotki znalazły potwierdzenie w rzeczywistości. Sergio Aguero podpisał z Barceloną dwuletni kontrakt. Ze względu na kończącą się umowę z Manchesterem City, Argentyńczyk był dostępny za darmo.