Joel Pereira podpisał kontrakt z Lechem Poznań

Joel Pereira drugim letnim transferem “Kolejorza”. Portugalczyk, który w zeszłym sezonie występował z Gil Vicente, podpisał z klubem czteroletni kontrakt.

Joel Pereira jest wychowankiem akademii FC Porto, aczkolwiek nie zagrał tam w pierwszym zespole. 24-latek występował między innymi w portugalskim Viseu, cypryjskich Doxa Katokopias i Omonii Nikozja oraz słowackim Spartaku Trnava. Z kolei od sierpnia przebywał w rodzinnym kraju, grając na co dzień w Gil Vicente. W ubiegłym sezonie w barwach tego zespołu 36 razy pojawił się na placu gry, zdobywając trzy bramki.

Nowy prawy obrońca “Kolejorza”

Po zakończeniu sezonu Joel Pereira pierwotnie miał wrócić z wypożyczenia do Omonii Nikozja. Ostatecznie jednak już wiadomo, że zamiast na Cyprze, w przyszłym sezonie zagra w Polsce. 24-latek podpisał czteroletnią umowę z Lechem Poznań. Nowy piłkarz “Kolejorza” gra na pozycji prawego obrońcy.

Chcieliśmy wzmocnić rywalizację na pozycji prawego obrońcy, bo walka o miejsce w składzie zawsze pomaga zawodnikom, by stawali się lepsi i się rozwijali. Teraz taką rywalizację będą ze sobą toczyć Joel z Alanem Czerwińskim. Będzie ona bardzo ciekawa i na pewno przysłuży się obu zawodnikom – powiedział właściciel Lecha Poznań Piotr Rutkowski w klubowym komunikacie.

Joel Pereira jest drugim letnim transferem Lecha Poznań. Wcześniej kontrakt z klubem podpisał Radosław Murawski.

Fot. Lech Poznań