Tomasz Pasieczny nowym dyrektorem sportowym Wisły Kraków

Tomasz Pasieczny został nowym szefem pionu sportowego “Białej Gwiazdy”. Przez ostatnie siedem lat nowy dyrektor Wisły pracował w Arsenalu, gdzie był skautem.

Tomasz Pasieczny jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego, a takżu ukończył studia FIFA Master. Przez ostatnie siedem lat pracował w roli skauta w Arsenalu, gdzie zajmował się wyszukiwaniem zawodników z Europy Wschodniej. To właśnie z jego polecenia do “Kanonierów” miał trafić swego czasu Krystian Bielik. Zanim 35-latek rozpoczął pracę w Londynie, pracował w West Bromwich Albion, Legii Warszawa i Cracovii, gdzie w latach 2012-2013 był dyrektorem sportowym.

Z Arsenalu do Wisły

Po siedmiu latach Tomasz Pasieczny zdecydował się na powrót do Krakowa w tej samej roli. Nowym jego miejscem pracy będzie jednak Wisła Kraków. O tej decyzji poinformował na Twitterze prezes “Białej Gwiazdy”, Dawid Błaszczykowski.

35-latek po przyjściu do Wisły będzie mieć trudne zadanie. W letnim oknie transferowym z klubem pożegna się bowiem aż dziewięciu piłkarzy. Chociaż “Biała Gwiazda” już wcześniej zakontraktowała Mateusza Młyńskiego, Alana Urygę, Huberta Sobola i Aschrafa El Mahdiouiego, wydaje się, że w składzie zespołu wciąż jest kilka luk. Wciąż nieznane pozostaje także nazwisko przyszłego trenera Wiślaków.

Fot. Twitter