Simone Inzaghi nowym trenerem Interu Mediolan

Simone Inzaghi potwierdził wcześniejsze doniesienia. Trener, który przez ostatnie lata prowadził Lazio, zdecydował się na przenosiny do Interu Mediolan.

Odejście Antonio Conte

W minionym sezonie “Nerazzurri” zdobyli pierwsze od jedenastu lat mistrzostwo Włoch. Wydawało się, że klub idzie już w dobrym kierunku i pod wodzą Antonio Conte będzie święcił kolejne triumfy. Wizja zespołu trenera nie okazała się jednak zbieżna z wizją zarządu. Włoski szkoleniowiec nie zgodził się na odejście kluczowych zawodników, dlatego podjął sensacyjną decyzję o odejściu.

Nowe wyzwanie Simone Inzaghiego

Od samego początku sytuacji, faworytem do objęcia funkcji trenera był Simone Inzaghi. Włoch przez ostatnie pięć lat prowadził Lazio. Najlepszym sezonem dla rzymian pod jego wodzą był 2019/2020, gdy zespół zajął czwarte miejsce i awansował do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Z kolei w minionych rozgrywkach drużyna zakończyła na szóstej lokacie w lidze i 1/8 finału Ligi Mistrzów.

Doniesienia stały się faktem i Simone Inzaghi podpisał kontrakt z mediolańskim klubem. Szkoleniowiec związał się z Interem dwuletnią umową.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO