Liga Mistrzów: Ajax liczy na wysokie zwycięstwo w Amsterdamie
19.09.2018
kurs 2.00
Liga Mistrzów
Ajax - AEK (1, powyżej 2,5 gola)
1+

Ajax chce rozpocząć rywalizację w Lidze Mistrzów od wysokiego zwycięstwa. Zespół z Amsterdamu nie tylko w tym sezonie nie przegrał spotkania, ale tylko w jednym nie strzelił gola. Nie musiał, bo bezbramkowy remis w wyjazdowym meczy z Dynamem Kijów był dla niego przepustką do fazy grupowej Ligi Mistrzów.

Ajax strzela na potęgę

W tym sezonie Ajax rozegrał jedenaście meczów, w których zdobył 27 bramek. Klub z Amsterdamu imponuje skutecznością, ale nie może być inaczej, skoro preferuje ofensywny styl gry. W starciu z AEK Ateny jest faworytem. Ajax ośmiokrotnie grał u siebie przeciwko greckim drużynom. Przegrał raz, w 1996 roku z Panathinaikosem. Cztery mecze wygrał, a trzy zremisował. – W środę oczywiście zagramy o zwycięstwo. Chcąc wyjść z grupy obowiązkiem jest wygrać pierwsze spotkanie. AEK jest bardzo dobrze ułożonym zespołem. Uzyskują dobre wyniki dzięki cierpliwości, ale chcemy ich przełamać, wykorzystując własną siłę. Zamierzamy grać na połowie przeciwnika i stosować agresywny pressing – zapowiadał na konferencji przed meczem trener Erik ten Hag.

AEK źle wspomina wizyty w Holandii

Grecy w walce o fazę grupową Ligi Mistrzów musieli przejść dwie rundy, Ajax trzy. W każdym spotkaniu tracili przynajmniej jedną bramkę, choć nie zanotowali porażki. W drugiej rundzie kwalifikacji ograli Celtic (2:1 u siebie, 1:1 na wyjeździe), a w trzeciej węgierski MOL Vidi (1:1 u siebie, 2:1 na boisku rywala). AEK pięciokrotnie grał w Holandii mecze europejskich pucharów (wliczając Puchar Miast Targowych), wszystkie zakończyły się jego porażką. Nie zdobył nawet bramki, tracąc 13. Obie drużyny już rywalizowały ze sobą w fazie grupowej Ligi Mistrzów. W sezonie 1994/95 Grecy przegrali u siebie 1:2, a a wyjeździe 0:2.

Totolotek na wygraną gospodarzy proponuje stawkę 1.40, na remis 4.60, a na AEK 8.25. W tym meczu spodziewamy się wielu goli, kurs na powyżej 2,5 wynosi 1.80. Typ. Ajax wygra, powyżej 2,5 gola w meczu za 2.00. Początek meczu o godzinie 18.55.