Christian Eriksen przerwał milczenie. “Czuję się dobrze”

Christian Eriksen podczas sobotniego meczu z Finlandią upadł na murawę w wyniku zawału, a lekarze musieli ratować mu życie. W środowy poranek piłkarz zabrał głos pierwszy raz w tej sprawie.

Dramat na boisku

Można powiedzieć, że w sobotę cały piłkarski świat na moment zamilkł. Podczas meczu Euro 2020, w którym Dania grała z Finlandią doszło bowiem do dramatycznej sytuacji. W 40. minucie Christian Eriksen nagle padł na murawę w wyniku ataku serca. Jak się okazało, tylko dzięki szybkiej reakcji sędziego, kapitana Duńczyków Simona Kjaera oraz sztabu medycznego, piłkarz przeżył.

Reprezentant Danii po tej sytuacji przez długi czas był reanimowany na boisku, a następnie przewieziony do szpitala. Prawdopodobnie już gdy opuszczał murawę na noszach, był już świadomy całej sytuacji.

Reprezentant Danii czuje się lepiej

Do tej pory Christian Eriksen nie zabierał głosu w sprawie zaistniałej sytuacji. W środowy poranek piłkarz Interu zdecydował się przerwać milczenie i w poście na Instagramie poinformował o swoim stanie oraz samopoczuciu.

Wielkie dzięki za słodkie oraz niesamowite pozdrowienia i wiadomości z całego świata. Wiele to znaczy dla mnie i mojej rodziny. W tej chwili czuję się dobrze. Muszę jeszcze przejść kilka badań w szpitalu, ale jest mi lepiej. Teraz będę kibicować chłopakom z drużyny Danii w kolejnych meczach. Grajcie dla całej Danii – napisał Christian Eriksen w poście na Instagramie.

Co dalej z karierą piłkarską Eriksena? Według kilku ekspertów z dziedziny medycyny, Duńczyk może już nie wrócić na boisko. Na razie są to jednak tylko spekulacje – więcej będzie wiadomo, gdy piłkarz Interu przejdzie szczegółowe badania.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO