Aleksiej Miranczuk i jego specjalność zakładu
16.06.2021

Kilkadziesiąt minut temu Rosjanie sięgnęli po pierwszy komplet punktów na Euro 2020. Zrobili to za sprawą jedynego – jak dotąd – gola na turnieju. Autorem Aleksiej Mirańczuk, dla którego takie trafienia to… standard!

Na początek sprawdźmy, co zrobił w Petersburgu dzisiaj:

A teraz czas na cofnięcie się w czasie. Aleksiej Mirańczuk od roku jest zawodnikiem Atalanty Bergamo. W barwach klubu z Lombardii może nie grał wiele, ale zdążył się popisać kilkoma ciekawymi strzałami. Jednym z piękniejszych było zdecydowanie uderzenie w Lidze Mistrzów. Wyjazdowy mecz z FC Midtjylland, w którym bergamczycy wygrali 4:0. Rosjanin pojawił się na boisku w końcówce, ale zdążył dołożyć swoją cegiełkę do zwycięstwa La Dei

Zanim trafił do Włoch, grał w rodzimej lidze dla Lokomotiwu Moskwa. Tam także strzelał piękne gole lewą nogą. Już w trakcie spotkania rosyjskie konta na twitterze przypominały jego trafienia. Choćby to z 2019 roku, gdy w meczu Zenit-Loko trafił na 2:2 czy też dwa lata wcześniej z Uralem Jekaterynburg.

Aleksiej Mirańczuk dołączył tym samym do innych zawodników z Europy środkowo-wschodniej, którzy strzelali piękne gole lewą nogą na Euro. Najpierw Andrij Jarmołenko w spotkaniu Holandia-Ukraina, a później Patrick Schick dla Czechów w starciu ze Szkotami.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO