Karol Fila zagra w Ligue 1! Lechia zarobi 1,5 mln euro

Karol Fila w przyszłym sezonie nie będzie już występować w PKO Ekstraklasie. Piłkarz występujący do tej pory w Lechii Gdańsk, podpisał kontrakt z RC Strasbourg.

Ważny element składu Lechii

23-letni prawy obrońca od trzech lat jest ważną postacią zespołu Piotra Stokowca. Karol Fila łącznie rozegrał w barwach gdańskiego zespołu 102 mecze, w których strzelił cztery gole i zaliczył dziesięć asyst. W poprzednim sezonie piłkarz opuścił tylko cztery mecze we wszystkich rozgrywkach.

O zainteresowaniu 23-latkiem ze strony zagranicznych klubów mówiło się już rok temu. Wówczas Karol Fila był łączony z klubami z Włoch. Ostatecznie jednak do transferu nie doszło, a piłkarz wciąż pozostawał w składzie Lechii Gdańsk. Jego kontrakt z klubem wygasał jednak z końcem 2022 roku i wydawało się, że mimo opcji przedłużenia o dwa lata, były młodzieżowy reprezentant Polski wcześniej odejdzie z klubu.

Pierwszy taki transfer od 25 lat

Ostatecznie, Karol Fila od przyszłego sezonu będzie piłkarzem RC Strasbourg. Drużyna w poprzednim sezonie zajęła 15. miejsce w Ligue 1. Piłkarz ma być wzmocnieniem prawej obrony, z którą zespół miał problemy w minionych rozgrywkach. Dowodem na to jest fakt, że na tej pozycji grało sześciu zawodników.

23-latek podpisał z RC Starsbourg czteroletnią umowę, a klub zapłacił za piłkarza 1,5 mln euro. Fila będzie pierwszym Polakiem w klubie ze Strasburga od 25 lat – wówczas występował tam Tomasz Frankowski.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO