Gareth Southgate zaskoczy wyborem jedenastki na mecz z Niemcami?!
29.06.2021

We wtorek poznamy pozostałych dwóch ćwierćfinalistów. Na papierze znacznie lepiej zapowiada się starcie Anglii z Niemcami. Według ostatnich doniesień mediów, Gareth Southgate zdecyduje się na wybór formacji z trójką defensorów. Tym samym kilku ważnych zawodników usiądzie na ławce rezerwowych.

Trudno wskazać faworyta starcia Anglia-Niemcy. Teoretycznie lepiej w fazie grupowej spisywali się “Synowie Albionu”, którzy zajęli pierwsze miejsce, natomiast “Die Mannschaft” zakończyli zmagania na trzeciej lokacie. Wcześniejsze mecze 1/8 finału Euro 2020 udowodniły jednak, że wszystko może się wydarzyć.

Mount, Foden i Grealish na ławce?

Na kilka godzin przed pierwszym gwizdkiem sędziego David Ornstein z “The Athletic” przedstawił kilka decyzji Garetha Southgate’a w kontekście wyjściowego składu. Według wspomnianego dziennikarza, selekcjoner reprezentacji Anglii postawił na formację 3-4-3, a od początku spotkania ma zagrać Bukayo Saka.

Tym samym na ławce rezerwowych zasiądą najprawdopodobniej Mason Mount, Phil Foden czy Jack Grealish. Przypomnijmy, że piłkarz Aston Villi zaliczył asystę przy golu Sterlinga w rywalizacji z Czechami.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO