Frank de Boer nie jest już selekcjonerem reprezentacji Holandii!
29.06.2021

Reprezentacja Holandii zakończyła Euro 2020 na 1/8 finału. Tym samym Frank de Boer nie spełnił zapisu, który widniał w umowie. Efekt jest taki, że obie strony zadecydowały o zakończeniu współpracy.

W wyniku podjęcia pracy w Barcelonie przez Ronalda Koemana, reprezentacja Holandii musiała poszukać nowego selekcjonera. Wybór padł na Franka de Boera. Część kibiców przyjęła tę informację z małym entuzjazmem. 51-latek zaliczył fatalne przygody w Interze i Crystal Palace. Pracę w kadrze Frank de Boer również zaliczył od falstartu, nie wygrywając żadnego z czterech meczów.

Frank de Boer odchodzi z reprezentacji

Oczekiwania w kontekście wyniku Holandii na mistrzostwach Europy nie były wygórowane. Ostatecznie ekipa “Oranje” zakończyła turniej na 1/8 finału, przegrywając dość niespodziewanie z Czechami 0:2. Tym samym Frank de Boer nie spełnił zapisu w umowie, który gwarantował przedłużenie kontraktu. Reprezentacja miała dojść do ćwierćfinału.

Jak się okazuje, Frank de Boer sam zrezygnował ze stanowiska. W takich słowach 51-latek wypowiedział się o swojej decyzji – W oczekiwaniu na ocenę postanowiłem nie kontynuować swojej pracy w kadrze. Cel nie został osiągnięty, to jest jasne. Kiedy zaproponowano mi zostanie trenerem reprezentacji, pomyślałem, że jest to zaszczyt i wyzwanie. Zdawałem sobie sprawę z presji, jaka spadnie na mnie od momentu powołania. Chciałbym podziękować wszystkim, w tym oczywiście kibicom i zawodnikom.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO