Gary Lineker skrytykował decyzję sędziego meczu Szwecja-Ukraina

Gary Lineker wzbudził swoją opinią, którą wyraził w trakcie meczu Szwecja-Ukraina. Były angielski piłkarz stwierdził, że Marcus Danielson nie zasłużył na czerwoną kartkę.

W ostatnim meczu 1/8 finału Ukraina pokonała po dogrywce Szwecję 2:1. Jednym z kluczowych momentów tego spotkania była bez wątpienia sytuacja z 98. minuty. Wówczas sędzia Daniele Orsato przyznał czerwoną kartkę Marcusowi Danielsonowi. Piłkarz chińskiego Dalian Pro zaliczył spóźniony atak na piłkę i wyprostowaną nogą wpadł na Artema Biesiedina. Ukrainiec po tym incydencie nie mógł kontynuować gry i musiał opuścić boisko.

Kontrowersyjna opinia Linekera

Czerwona kartka dla reprezentanta Szwecji wydawała się jak najbardziej uzasadniona. Zdania Daniele Orsato nie podzielił jednak Gary Lineker. Były gwiazdor reprezentacji Anglii, a obecnie ekspert BBC Sport i BT Sport skrytykował decyzję arbitra w mediach społecznościowych.

Kiedy kopiesz piłkę, prawie niemożliwym jest, aby noga za nią nie podążyła. To, że ktoś doznał kontuzji, ponieważ ktoś inny kopnął piłkę, a następnie, przypadkowo nogę, nie sprawia, że jest to faul, nie wspominając już o czerwonej kartce – napisał Gary Lineker na swoim profilu na Twitterze.

Czerwona kartka Marcusa Danielsona była pierwszą taką karą dla szwedzkiej kadry na wielkim turnieju od 2006 roku. Wówczas z boiska w meczu z Niemcami został wyrzucony Teddy Lučić.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO