Jakov Puljić już nie zagra w Jagiellonii Białystok

Jakov Puljić przed rozpoczęciem sezonu pożegnał się z Jagiellonią Białystok. Chorwacki piłkarz podpisał kontrakt z węgierskim Puskás Akadémia FC.

Jakov Puljić trafił do Jagiellonii Białystok na początku lutego ubiegłego roku. W PKO Ekstraklasie wystąpił w łącznie 41 spotkaniach, w których zdobył 16 goli i zaliczył trzy asysty. W ubiegłym sezonie, wraz z Jesusem Imazem, był najlepszym strzelcem drużyny, 11-krotnie znajdując drogę do bramki. Warto dodać, że Chorwat jest pierwszym piłkarzem w historii klubu, który zanotował dwa hat-tricki w najwyższej lidze.

Transfer do zespołu wicemistrza Węgier

W ostatnich tygodniach w Jagiellonii doszło już do kilku zmian w zespole. Jak widać, nie ominęły one także chorwackiego napastnika. Jakov Puljić w przyszłym sezonie już bowiem nie zagra w białostockiej drużynie.

Nowym klubem 27-latka będzie Puskás Akadémia FC. W poprzednim sezonie zespół zajął drugie miejsce w lidze węgierskiej, ulegając w końcowej tabeli tylko Ferencvarosi TC. W zespole występuje znany z boisk ekstraklasy Joao Nunes, który w latach 2016-2019 był piłkarzem Lechii Gdańsk.