Marek Koźmiński wycofa się z wyborów prezesa PZPN?

Marek Koźmiński jednak nie wystartuje w wyborach prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej? Jak informuje “Przegląd Sportowy”, kandydat planuje wycofać się z rywalizacji o stanowisko.

Wybory w Polskim Związku Piłki Nożnej odbędą się już za nieco ponad miesiąc. Po dziewięciu latach panowanie w PZPN-ie Zbigniewa Bońka dobiega końca. Obecny prezes już wcześniej przyznał, że z końcem drugiej kadencji pożegna się ze stanowiskiem. Tym samym, wybory miałyby wyłonić nową osobę, która miałaby przejąć pieczę nad polskim futbolem.

Wiceprezes PZPN-u wycofa się z udziału w wyborach?

Za dwóch głównych kandydatów do objęcia stanowiska prezesa PZPN-u do tej pory wymieniało się dwie osoby. Pierwszym jest były reprezentant Polski, a obecnie wiceprezes związku ds. szkoleniowych Marek Koźmiński, natomiast drugim były prezes Jagiellonii Białystok Cezary Kulesza. Chociaż początkowo za faworyta w tej rywalizacji uważano medalistę IO 1992, aktualne sondaże przewidują, że większe szanse wśród delegatów może mieć jego kontrkandydat.

Jak jednak informuje “Przegląd Sportowy”, Marek Koźmiński może wycofać się z wyborów. Być może wiceprezes PZPN-u poinformuje o tej decyzji już w czwartek po spotkaniu z prezesami klubów 1. Ligi. To by oznaczało większe szanse Cezarego Kuleszy na objęcie stanowiska. Jego głównymi kontrkandydatami będą prawdopodobnie Paweł Wojtala i Józef Wojciechowski.